Kolay French Yapımı

Yazan:
/ /

Merhaba arkadaşlar french oje benim 7/24 tırnaklarımdadır;)  Onlarda yatar onlarla kalkarım:)) O derece french oje aşığıyım.Birçoğumuz renkli renkli oje sürmeyi severiz. Bende dahil her renk ojeleri alırım ama tabikide onlar odamın bir köşesinde süs diye durur. Çünkü, tırnaklarıma sadece french ojeyi yakıştırıyorum. İlk zamanlar kesinlikle yapamazdım denerdim denerdim olmazdı ..Ama şimdi ustası oldum diyebilirim:)) Bende sizler için bugün, birçoğumuzun zorlandığı french oje yapımının çok basit iki yönteminini anlatacağım..

 

 

French Oje Nasıl Sürülür 1. Yöntem

Avucumuzu açıyoruz ve baş parmağımızın altındaki çukur yere beyaz mat uçlara kullandığımız ojeden bir damla damlatıyoruz. Öbür elimizin tırnağını bu damlattığımız ojeye yavaş yavaş sağdan sola doğru tampon yaparak yediriyoruz. Bir çizgi  oluşturuyoruz ve aynı işlemi diğer parmaklarımıza da uyguluyoruz. Üzerine açık renk ojemizi sürerek French ojemizi tamamlamış oluyoruz.

Not: Bu işlemin en kötü yanı tırnağınızın altındaki etlerinde boyanmasıdır onları da bir kulak çubuğunu asetona batırarak silebilirsiniz.

French Oje Nasıl Sürülür 2. Yöntem

Tırnaklarınıza hangi kalınlıkta çizgi çekeceğinize karar verin ve geri kalan kısma bant yapıştırın. Beyaz mat ojeyle bandın açıkta bıraktığı kısımlara bir çizgi çekin. Bütün parmaklarınıza bu işlemi yaptıktan sonra bantları çıkarın ve üzerine açık renk ojenizi sürerek işlemi bitirin.

Not: İlk denemede başarılı olamayabilirsiniz ama birkaç kez denedikten sonra  ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız.

İşte birde görselli anlatamı :

Sizde kozmotrend.com ’ dan french ojelere göz atıp sahip olabilirsiniz. Keyifli frenchler ;)

Avatar of %s

Yazar Hakkında: Bensu Kaya


Merhaba Arkadaşlar, Ben Bensu Kaya. Siz de hayata renkli bakan, sıradanlıktan hoşlanmayan,yaratıcı biriyseniz Kozmotrend Blog'da çok şey paylaşacağız demektir. bensukaya.com dan ve twitter hesabım olan bensu_kaya dan beni takip ederek sadece güzellik , moda değil her konuda paylaşımlarımı bulabilirsiniz.. Hepinizi www.bensukaya.com a bekliyorum , her daim güzel kalmanız dileğimle ;)

Social Share Toolbar